Ilisulularin sayti
[ Yeni ismarıclar · Forumçular · Forumun qaydaları · Axtarış · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Модератор форума: eleya, Hello  
Форум » Kişi və Qadın/Мужчина и Женщина/Man and Woman » Məhəbbət.../Любов.../Love... » Mehebbet nedir? (Что такое любов?)
Mehebbet nedir?
ULUTURKДата: Среда, 22.10.2008, 11:02 | Сообщение # 1
Darrak Ulu xan
Майор
Статус: Offline
Galin ilk novbede mehebbetin her kes terefinden nece anlashildiqini, kimin mehebbeti nece tesevvur etdiyinden sohbet achaq, fikirleri oyrenek... Mence mehebbet sadece kimise chox istemek ve onun uchun darixmaq deyil.Ortada bir chox meseleler var...

Dunyada en gozel mekan Azerbaycan, Azerbaycanda ise en gozel mekan Ilisudur!

eleyaДата: Четверг, 23.10.2008, 03:22 | Сообщение # 2
~*~OrİeNtAl*~*StAr~*~
Полковник
Quote (ULUTURK)
Mence mehebbet sadece kimise chox istemek ve onun uchun darixmaq deyil.Ortada bir chox meseleler var...

elbette ki....basha dushmek,hormet etmek,cox sey) eger sevirsense (duzgun) hemen adamla butun heyati surenden sonra ,olene yaxin deye bilersen sevmisen ya yox))

P.S. -Uluturk иесли что исправь мои ошибки красными чернилами)))учусь изъянятся на родном языке_ biggrin

Красными нет, но зелёными исправлю )

quzeyliДата: Четверг, 23.10.2008, 19:41 | Сообщение # 3
Лейтенант
sevgi anlasmaq deyil sebebsizde sevilir.bezen kicik bir an ucun omur bele verilir.budu bax mehebbet.

ULUTURKДата: Пятница, 24.10.2008, 11:51 | Сообщение # 4
Darrak Ulu xan
Майор
quzeyli,

Meselen sen kimise sevende onun uchun verecek en boyuk mefhumun ne ola biler?

Miss_CrazyДата: Пятница, 24.10.2008, 15:24 | Сообщение # 5
Майор
Sevgi haqqinda cox seyler deyilir yazilir.Sadece bu haqda coxlari cox wey deye biler.Amma unutmayin ki,bunu yawamadan emin olun ki hec kim bir soz deye bilmez.

Sevgi her weydir.Ilk once Sevgi deyilende Hormet,inam gozun qarwisina gelir.Yeni menim ucun bu beledir.Hardasa bir nece il bundan evvel mene bu haqda ne ise demek lazim olsaydi inanki bu sozlerin hec birini demezdim.Hetta o terefe bele firlanib baxmazdim.Bu soze nifret edirdim.
Ancaq zaman her weyi deyiwdi.Cunki insanda deyiwir.Belkede yenede o fikirlerle qalardim.Amma cox weyi anladim.Ne ise

Mehebet insanin ele ozudur.Cunki bunu mehz biz ozumuz yaradib yawadiriq.Yeni sohbet qarwiliqli Sevgiden gedir.Amma heqiqi mehebetden sohbet gedirse tebii ki bunlarin hamisini demek olar.Ancaq Cox teesufler olsun ki,indi o qedr ucuzlawdirilib ki bu movzu.Insan hec bu barede bele daniwmaga cekinir.

Ilk evvel qeyd etmiwdim ki,mehebbet deyende Hormet ve inam goz qabagina gelir.Amma sevirsense bu o demk deyil ki,her weyden cekilesen kenara.Hamini her weyi atsan.Sadece onunla vaxtini keciresen.Xeyir menim ucun bu bele deyil.Coxlarina bu qeribe gelir.Amma men bele duwunurem ki,Mehebbet eyni zamanda hemde azadliq,serbestlik,yawamaq,inamaq ve en esasi her weyi onula boluwe bilmekdir.Unutmayin her weyi.Yalandan kenar heyatdir mehebbet,sevgi.Yeni men bele duwunurem.

Men ele menem Miss_Crazy

quzeyliДата: Пятница, 24.10.2008, 19:03 | Сообщение # 6
Лейтенант
ULUTURK,
men o insancun her seyi qurban vererdim teki bilimki oda eyni hereketi eliyecey

ULUTURKДата: Вторник, 28.10.2008, 09:56 | Сообщение # 7
Darrak Ulu xan
Майор
bes sizce bu duzdur ki, esl mehebbet qarshiliqli mehebbete hech onem vermir? Yani eger sevirsense bu birterefli olmalidir, qarshiliq gozlememelisen..Bir sozle sen sev, onun seni sevdiyini neynirsen?

razisiniz?

quzeyliДата: Вторник, 28.10.2008, 14:16 | Сообщение # 8
Лейтенант
men raziyam ama indiki dovrde coxu bele bir sevgiye inanmirlar qeribe gelir ki oglan qizi sevmir ama qiz onu sevir ve ona yalniz xosbextlik arzulayir.mence ele esl sevgide budu qarsiligi olmadan sevmek

Miss_CrazyДата: Вторник, 28.10.2008, 23:30 | Сообщение # 9
Майор
quzeyli, Xanim sizin bu dedikleriniz terside ola bilr.Nese.Eslinde sizin yazdiqlarinizla bir nece defe uzlewmiwem .Yeni bu cur yazilarinizla.Insanlara qarwi olan inamsizliqdan sohbet edirsiniz.Eslinde duzudr raziyam sizinle.Bu dovurde hec kime inanmaq lazim deyil.Amma heyat boyu inamsizliq icindede yawamaq olmaz.O zaman tek qalmaq qorxusu var.Her adama guvenmek olmur.Amma her-halda bir yerden bawlamalisiniz.

Bundan bawqa qarwiliqsiz sevgi barede de onu deye bilerem ki,eger sevgi qarwiliqsiz olsa unutmayun ki insan ozaman psixoloji terefden sarsilir.Hetta depresiyaya bele duwe biler.Bu ise ele insanin ozune olan bele deyerdim cezasidir.Men bunu bele qiymetlendirirem.Eger sevgi qarwilisizdirsa ve insan buna ozunu mecbur edirse.Onda ozunu bununla cezalandirir.

Men ele menem Miss_Crazy

Сообщение отредактировал Miss_Crazy - Вторник, 28.10.2008, 23:34

eleyaДата: Среда, 29.10.2008, 16:26 | Сообщение # 10
~*~OrİeNtAl*~*StAr~*~
Полковник
Quote (Miss_Crazy)
Sevgi haqqinda cox seyler deyilir yazilir.Sadece bu haqda coxlari cox wey deye biler.Amma unutmayin ki,bunu yawamadan emin olun ki hec kim bir soz deye bilmez.
Sevgi her weydir.Ilk once Sevgi deyilende Hormet,inam gozun qarwisina gelir.Yeni menim ucun bu beledir.Hardasa bir nece il bundan evvel mene bu haqda ne ise demek lazim olsaydi inanki bu sozlerin hec birini demezdim.Hetta o terefe bele firlanib baxmazdim.Bu soze nifret edirdim.
Ancaq zaman her weyi deyiwdi.Cunki insanda deyiwir.Belkede yenede o fikirlerle qalardim.Amma cox weyi anladim.Ne ise
Mehebet insanin ele ozudur.Cunki bunu mehz biz ozumuz yaradib yawadiriq.Yeni sohbet qarwiliqli Sevgiden gedir.Amma heqiqi mehebetden sohbet gedirse tebii ki bunlarin hamisini demek olar.Ancaq Cox teesufler olsun ki,indi o qedr ucuzlawdirilib ki bu movzu.Insan hec bu barede bele daniwmaga cekinir.
Ilk evvel qeyd etmiwdim ki,mehebbet deyende Hormet ve inam goz qabagina gelir.Amma sevirsense bu o demk deyil ki,her weyden cekilesen kenara.Hamini her weyi atsan.Sadece onunla vaxtini keciresen.Xeyir menim ucun bu bele deyil.Coxlarina bu qeribe gelir.Amma men bele duwunurem ki,Mehebbet eyni zamanda hemde azadliq,serbestlik,yawamaq,inamaq ve en esasi her weyi onula boluwe bilmekdir.Unutmayin her weyi.Yalandan kenar heyatdir mehebbet,sevgi.Yeni men bele duwunurem.

tam raziyam.

JasminДата: Среда, 29.10.2008, 22:05 | Сообщение # 11
Майор
Miss_Crazy, Tamamile raziyam.Cox gozel sozlerdir.Mence artiq bunun uzerine soz deyilmez.

ULUTURKДата: Четверг, 30.10.2008, 08:41 | Сообщение # 12
Darrak Ulu xan
Майор
Miss_Crazy, smile

eleyaДата: Понедельник, 10.11.2008, 02:28 | Сообщение # 13
~*~OrİeNtAl*~*StAr~*~
Полковник
но изза такой любви очень страдаешь...несмотря на то что ты желаешь счастья тому кого любишь тебе неприятно осознавать что у него(нее) есть другой(ая) dry

PALKOVNIKДата: Пятница, 14.11.2008, 21:38 | Сообщение # 14
Лейтенант
Mehebbet--Meheb ve bet sozlerinin birlesmesinnen yaranmisdir biggrin

AZDEFACER

Miss_CrazyДата: Пятница, 14.11.2008, 23:48 | Сообщение # 15
Майор
PALKOVNIK, Ne yaxsi onu qeyd etdiniz.Biz Userlerin bundan hec xeberimiz yox idi.Tebrik edirem.Size bir qizil medal dusur.

Men ele menem Miss_Crazy

Форум » Kişi və Qadın/Мужчина и Женщина/Man and Woman » Məhəbbət.../Любов.../Love... » Mehebbet nedir? (Что такое любов?)
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:

Made by Abiddin Hashimov © 2024 Сделать бесплатный сайт с uCoz